Estetická stomatologie

Kompozitní výplně

Používáme výhradně zahraniční vysoce kvalitní kompozitní výplně, jimiž je možné dosáhnout dokonale barevné reprodukce přirozeného vzhledu zubů. Tento typ zubních výplní (plomby) se používá jen na drobnější defekty nebo fraktury zubů.

Inlay

Jedná se o bílou zubní výplň (plomba), jež věrně simuluje vzhled zubu. Používají se v případech, kdy jsou zuby endodonticky ošetřeny nebo je jejich defekt natolik rozsáhlý, že by neunesl jakýkoliv typ přímé výplně. Výhodou inlaye je estetičnost, minimální rozsah broušení a větší pevnost.

Keramické fazety

Jsou to tenké plátky keramiky, které jsou lepené na přední plochu zubů. Používají se při povrchových defektech, zabarvení, frakturách, a to především u předních zubů. Fazeta zachová zub bez výrazné redukce. Pomocí počítačové technologie se zhotoví přesná a esteticky dokonalá fazeta.

Keramické korunky

Jedná se o vysoce estetické korunky, které byly zhotoveny bez účasti kovu. Opět za pomoci počítačové technologie se zhotoví esteticky dokonalá korunka. Korunky mohou být nasazeny na živém zubu, ale i na mrtvém zubu s přeléčenou dření.

Dentální implantáty

Jedná se o umělé zubní kořeny, které jsou pevně zafixovány v kosti a perfektně napodobí vlastní ztracený zub. Používáme systém Branemark - abutmenty prefabrikované nebo zhotovené individuálně.