Dětská stomatologie Praha

Nepodceňujte důležitost dětské stomatologie Praha, neboť péče o dětské zuby je stejně důležitá jako péče o zuby v dospělém věku. Snažíme se budovat vzájemnou důvěru mezi lékařem a dítětem, a to již od jeho dětství. Naším cílem je zbavit dítě strachu, a to tak, že se snažíme trpělivě vysvětlovat vše potřebné v souvislosti s vlastním ošetřením. Toho se snažíme docílit za pomoci nejrůznějších her, díky nimž můžeme navázat perfektní spolupráci s dítětem.

Jak probíhá první návštěva u stomatologa?

První návštěva dítěte u stomatologa je spíše seznamovacího charakteru, a to formou vstupní prohlídky. Dítě si tak snadněji zvykne na prostředí zubní ordinace a naváže kontakt se svým stomatologem. Zubní lékař v průběhu návštěvy informuje rodiče o tom, jak by měli správně pečovat o chrup svého potomka. Současně jsou rodiče detailně seznámeni s výsledkem vykonaného ošetření. Pakliže je dítě ve věku, kdy už zvládne ústní hygienu samostatně, je směřuje stomatolog instrukce na dítě samotné.

Instruktáž ústní hygieny

Nesmíte zapomínat na to, že kazit se mohou i mléčné zuby, hrají v tom roli kromě bakteriálního plaku i cukry. V rámci pravidelných preventivních prohlídek, které probíhají dvakrát ročně, jsme schopni odhalit počínající kazy, popřípadě menší kazy, jejichž odstraněním intenzivním fluoridačním programem, popřípadě odvrtáním, můžeme předejít komplikacím, kterými jsou akutní bolestivé vztahy, otoky, ale i v krajním případě extrakce zubů. Samozřejmě se v průběhu preventivních prohlídek provádí kontrola správného prořezávání a postavení zubů a provádí se preventivní pečetění zubů.